BMBS
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Tyczki bambusowe jako podpory do roślin

Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy
Polecane przez naszych klientów

Najlepszym przyjacielem każdego ogrodnika, sadownika, czy szkółkarza który zajmuje się uprawą roślin, może okazać się egzotyczny materiał, jakim jest tyczka bambusowa. Ich popularność stale rośnie, a zastosowanie jest naprawdę uniwersalne. Sklep BMBS oferuje wyłącznie ekologiczne materiały, dlatego importuje podpory bambusowe z Dalekiego Wschodu.

Właściwości i zalety bambus tyczki

Tyczki bambusowe przede wszystkim wyróżniają się stabilnością i odpornością. Wiele osób zwraca także uwagę na ich estetyczny wygląd i uniwersalne wpasowanie się w ogród niezależnie od jego stylu. Tyczka bambusowa to nie tylko wysokiej jakości materiał poddany odpowiedniej obróbce, ale też trwałe i ekologiczne rozwiązanie do domu, ogrodu, sadu czy szkółki roślinnej.

Głównymi właściwościami i zaletami bambus tyczki są:

  • Nie pochłaniają wody, są odporne na wilgotność;

  • Nie pojawia się na nich pleśń;

  • Są odporne na zmiany i skrajne temperatury;

  • Są bardzo twarde i wytrzymałe;

  • Są ekologiczne;

  • Mają naturalny wygląd i pasują do większości przestrzeni;

  • Łatwo można budować z nich różne konstrukcje;

  • Są dostępne w różnych średnicach i długościach.

Zaopatrując się w dobrej jakości kije bambusowe, możemy używać ich nawet około 10 lat. Niektórzy sadownicy, którzy dbają o nie w odpowiedni sposób, korzystają z bambusowych tyczek nawet od 12 do 15 lat.

Bambusowa podpórka do warzyw

Używając tyczek bambusowych jako podpórki do warzyw i innych upraw, należy pamiętać aby założyć je jak najwcześniej, aby nie uszkodzić roślin wysiewanych do gruntu. Warto również wiedzieć, że opieranie bambusa o ziemię będzie powodowało zniszczenie części, która styka się bezpośrednio z gruntem lub jest w niego wbita. Trzeba mieć to na uwadze wybierając długość bambusowej tyczki.

Słabej jakości kije bambusowe, mogą ulec zniszczeniu w całości – nie tylko u podstawy - już po pierwszym sezonie lub złamać się podczas silnego wiatru. Dotyczy to jednak wyłącznie produktów słabej jakości. Bambusowe podpory które można kupić w sklepie internetowym BMBS są wykonane z dojrzałego i dobrze wysuszonego bambusu co gwarantuje ich żywotność na co najmniej kilka sezonów.

Bambus cena – jak dbać o bambusowe podpory?

Podpora bambusowa ma za zadanie zapewnić ochronę upraw przed ich złamaniem. Dlatego należy zwrócić uwagę na jej jakość – odpowiednio grube i solidnie wykonane tyczki bambusowe, nie ulegną złamaniu nawet podczas silnych wiatrów. Dodatkowo należy pamiętać, że muszą one udźwignąć ciężar wspieranych roślin i być na tyle wysokie, aby umożliwić im swobodny wzrost.

Im lepsza jakość kija bambusowego – tym wyższa cena. Warto jednak zainwestować raz w porządny produkt i odpowiednio o niego zadbać, aby posłużył nam nawet 15 lat. Wówczas mimo wyższej ceny bambusa – w przeliczeniu na lata, wyjdzie zdecydowanie korzystniej i nie będziemy musieli co roku kupować nowych tyczek. Po sezonie uprawnym powinno się wyjąć bambusowe podpory z ziemi, wyczyścić i przechowywać w suchym oraz zadaszonym miejscu. Wówczas mamy pewność, że posłużą nam na wiele sezonów.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl